Wyjeżdżając w podróż służbową, podróżując z innych powodów, musimy rozważyć, gdzie zatrzymać się, by przenocować. Idealnym rozwiązaniem jest hotel. Miejsce, w którym nie tylko można przenocować, ale również pracować, wypoczywać czy jeść.

Dzisiejsze hotele, w niczym nie przypominają tych sprzed lat. Łazienki w pokojach, darmowy Internet, klimatyzacja, dobre jedzenie – to wszystko w hotelach można znaleźć. Jeśli chcemy wybrać nocleg w hotelu, musimy jednak najpierw zdecydować się na konkretny obiekt. Jaki hotel wybrać?

Lokalizacja.

Podstawowym kryterium wyboru hotelu, powinna być jego lokalizacja. Jeśli jedziemy w podróż służbową, powinniśmy zatrzymać się w hotelu, który leży blisko miejsca, w którym będziemy załatwiać służbowe sprawy. W przypadku noclegu podczas podróży samochodem, idealnym będzie hotel zlokalizowany przy drodze, którą podążamy. Gwoli ścisłości warto dodać – hotel położony w miejscu idealnym z punktu widzenia podróżnego, często jest drogi. Hotel położony na sąsiedniej ulicy, nieco mniej widoczny, może być tańszy.

Nocleg. Czy tylko?

Rozważając nocleg lub dłuższy pobyt w hotelu, warto przed wyborem najlepszego, sprawdzić, co hotel oferuje swoim gościom. Oczywiście przy krótkim noclegu, poza udogodnieniami typu Internet czy telewizja, nic więcej nie będzie nam potrzebne, przy dłuższym pobycie, przydadzą się inne udogodnienia – nierzadko można znaleźć hotel z siłownią, balkonem, niekiedy basenem, lub położony przy basenie. Przy dłuższych pobytach, takie udogodnienia maja bardzo wielkie znaczenie.

Cena noclegu.

Istotnym, choć nie najważniejszym kryterium wyboru hotelu jest cena noclegu. Oczywiście im niższa tym lepiej, jednak nie jest to tak oczywiste jak mogłoby się wydawać. Czasami warto zdecydować się na hotel odrobinę droższy, ale cieszyć się z możliwości noclegu w dobrych warunkach. Warto tutaj wspomnieć jeszcze o jednym. W przypadku dłuższego pobytu w danym hotelu, warto negocjować cenę pokoju. Rabat, przy wysokich cenach usług hotelarskich, może stać się realną oszczędnością.

W ciemno czy z rezerwacją?

Noclegi „na trasie”, nie mogą wiązać się z wcześniejszą rezerwacją hotelu, nikt bowiem nie wie, do jakiego miejsca dotrze i gdzie będzie nocować. W przypadku wyjazdów służbowych, czy wyjazdów z innego powodu, warto w punkcie docelowym hotel zarezerwować. Taki krok ma swoje dobre strony, z których najważniejszą jest to, iż nie będziemy musieli po dotarciu na miejsce, szukać hotelu, jeździć, pytać. Rezerwacja to pewność noclegu w danym miejscu.

Podsumowując.

Hotele tworzą dla nas, dla ludzi i nie ma nic złego w tym, by z nich korzystać. Zawsze jednak należy przywiązywać uwagę do wyboru hotelu i dopasowywać hotel do naszych potrzeb i możliwości. Nie zawsze ten najtańszy jest idealnym rozwiązaniem. Warto pamiętać – pobyt ma być nie tylko szansą na nocleg, ale również przyjemnością. Analizując ofertę hoteli, bardzo szybko znajdziemy te lepsze i te nieco gorsze. Warto stawiać na jakość, decydować się na dobre hotele. To jest w naszym interesie.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów